masáže pardubice

rehabilitace pardubice

Masáže a rehabilitace Jana Štrochová

Adresa: Labská 15, Pardubice, 530 02 Areál tenisových kurtů LTC
V minulosti jsem se účastnila několika kurzů a školení za které jsem získala certifikáty a osvědčení.




pletenec

Funkční poruchy ramenního a pánevního pletence

O poruše funkce mluvíme tehdy, pokud určitá část pohybového aparátu nepracuje tak, jak by měla, přičemž struktura tkáně zůstává neporušena. Na rozdíl od poruchy strukturální se jedná o poruchu vratnou, lze ji tedy odstranit vhodně zvolenými zásahy. Dojde ke znovuobnovení funkce, a to bez nutnosti operace či jakéhokoli invazivního zásahu. Nejčastějšími funkčními poruchami bývají blokády kloubů, žeber, páteře, zvýšené napětí (hypertonus) svalů, aktivní, bolestivé body ve svalech (tzv. triggerpointy), snížená pohyblivost a bolesti kloubů, porucha funkce měkkých tkání atd.

Tato masáž harmonizuje Váš tělesný a psychický stav, dýchání a kladně působí na energetické toky. Tyto cviky posilují hluboký stabilizační systém pánevního dna, uvolňují blokády páteře, žeber, kloubů a uvolňují psychické napětí. Po této masáži Vám určím vhodně cílené cviky pro protahování a posilování svalů doma a naučím Vás správné držení těla a správné pohybové stereotipy.
pletenec

Shiatsu

Šiacu (v anglickém přepise Shiatsu) znamená v překladu tlak prsty - je to japonská masážní technika, založená na východní léčební tradici a západní fyziologii a psychologii. Šiacu pracuje s akupunkturními dráhami a body (jap. cubo) za účelem obnovit přirozený tok vitální energie (jap. ki), a tak nastolit energetickou rovnováhu v těle. Šiacu pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Šiacu používá širokou paletu technik – dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky šiacu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující. Základní princip šiacu je jednoduchý – při šiacu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se s léčivou schopností vlastního těla, a tak obnovit jeho zdraví. Tato práce ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného.
pletenec

Cvičení na míči v prevenci poruch pohybového systému

Gymnastické míče mají dvě zajímavé vlastnosti. V první řadě jsou labilní plochou, a proto jsou přímo předurčeny pro balanční cvičení. Mají schopnost akumulovat energii a umožňují různé způsoby pružení, houpání a poskakování. Při cvičení ovlivňujeme držení těla, napomáháme korekci a zlepšujeme stabilitu trupu. Cvičení je zábavné a odstraňuje psychickou únavu.
pletenec

Reflexní masáž plosky nohy

Tato metoda, která se jmenuje reflexní terapie se využívá již 5000 let a je to ověřený způsob péče o zdraví. K nám doputovala z Východní Asie. Každý náš orgán se na povrch našeho těla projektuje malou ploškou. Masáží této plošky můžeme daný orgán diagnostikovat a podle potřeb také ovlivnit. Při zažívacích potížích povzbudíme tenké a tlusté střevo. U detoxikace nastartujeme ledviny, játra a lymfu. Každý problém má řešení. Při hodinové terapii se dozvíte, kde je hlavní problém Vašich potíží a co udělat pro vylepšení aktuálního zdravotního stavu. Prozkoumejte své tělo, pomůžeme Vám mu lépe rozumět. Tato masáž je vhodná k léčbě akutních i chronických obtíží včetně tlumení bolesti. Lze ji použít i preventivně.
pletenec

Blokáda kloubů - mekké mobilizační techniky

Tato metoda se zabývá diagnostikou a léčbou poruch pohybového aparátu. Zajišťuje a odstraňuje blokády kloubů, snižuje napětí měkkých tkání (kůže, podkoží, fascií svalů). Měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů jsou nejdůležitější a nejvíce používané techniky pro léčení bolestivých myofasciálních spoušťových bodů (triggerpoints), což jsou přesně lokalizovaná, citlivá místa ve stažených kosterních svalech. Tato místa jsou charakterizována spontání bolestí nebo bolestí při pohybu. V komplexní léčbě bolesti je použití těchto technik základní volbou. Svalové spoušťové body jsou charakteristické pro tzv. myofasciální bolestivý syndrom, který může být spojen s jiným neuromuskulárním onemocněním, mechanickým přetížením nebo psychickým stresem. Je to nejčastější bolestivé svalové onemocnění.

Tato metoda se používá k terapii:
* chronických vertebrogenních poruch
* omezení hybnosti páteře nebo končetin
* bolesti klouvů
* následky úrazů a operací
pletenec

Využití principů metod Klapova lezení a K.Schrothové v prevenci poruch pohybového systému

Klapovo lezení:
Metoda, která v terapii využívá různé způsoby lezení po čtyřech. Metoda se primárně využívá při léčbě skolióz, nicméně je dobře využitelná i u celé řady dalších diagnóz a obtíží.

Terapie skolióz dle Schrothové:
Použití technik z terapie skolióz dle Schrothové, jako je podkládání, dechová cvičení, aj.
Jana Štrochová | tel: +420 737 267 876 | e-mail: info@rehabilitacestrochova.cz | Provozní doba: dle telefonické domluvy, jinak (Po, St 13 - 17 Út, Čt 9 - 12)