masáže pardubice

rehabilitace pardubice

Masáže a rehabilitace Jana Štrochová

Adresa: Labská 15, Pardubice, 530 02 Areál tenisových kurtů LTC

Léčba ramenního pletence

(délka terapie je 60 minut)

Svaly pletence ramenního jsou svaly obklopující ramenní kloub a provádějící pohyby paže. Všechny tyto svaly mají svůj začátek na osovém skeletu (lopatka, klíček) a upínají se na horní třetinu pažní kosti.

Kromě základních pohybů v ramenním kloubu jako jsou upažení, vzpažení, předpažení, zapažení a rotace směrem ven i dovnitř, mají svaly ramenního pletence ještě další, velmi důležitou funkci a sice stabilizují ramenní kloub. Jejich šlachy směřující k pažní kosti a z různých stran obepínající pouzdro ramenního kloubu vytvářejí komplexní útvar nazývaný rotátorová manžeta (všechny tyto svaly kromě svalu deltového mají zejména funkci otočnou-tedy rotují pažní kost různými směry). Její funkce je nezbytná k udržení stability v ramenním kloubu a porucha kteréhokoliv ze zmiňovaných svalů (ať už porucha svalu samotného nebo porucha jeho nervového zásobení nejčastěji v důsledku úrazu) významně ovlivňuje další možnosti pohyblivosti ramene.

Součástí této terapie je nejprve masáž zad a šíje

Jana Štrochová | tel: +420 737 267 876 | e-mail: info@rehabilitacestrochova.cz | Provozní doba: dle telefonické domluvy, jinak (Po, St 13 - 17 Út, Čt 9 - 12)