masáže pardubice

rehabilitace pardubice

Masáže a rehabilitace Jana Štrochová

Adresa: Labská 15, Pardubice, 530 02 Areál tenisových kurtů LTC
Objevuje se skrytě, pozvolna takovým způsobem, že je při běžném sledování dítěte rodiči prakticky nemožné prvotní stádium objevit. Pokud znáte základní indicie, jste sami schopni rozpoznat, že se s páteří Vašeho dítěte děje něco negativního. U tohoto onemocnění je nejlepší začít s léčbou co nejdříve, nečekat až se křivka dostane na "tabulkové hodnoty" pro korzet. Pokud se začne při hodnotách úhlů nad 10°-15° nočním korzetem - speciálem, je podle podložených výsledků ohromná šance na úplné vyrovnání páteře, tedy na úplné uzdravení. Souběžně samozřejmě běží fyzioterapie, která začíná již při vadném držení těla a probíhá po celou dobu léčby a pacient by měl cvičení provádět vlastně po celý život.

Velice účinné při léčbě je například metoda Klapova lezení

Nabídka cvičení pro léčení skoliózy

Cvičení na míči

(délka terapie je 30 minut)

Gymnastické míče mají dvě zajímavé vlastnosti. V první řadě jsou labilní plochou, a proto jsou přímo předurčeny pro balanční cvičení. Mají schopnost akumulovat energii a umožňují různé způsoby pružení, houpání a poskakování. Při cvičení ovlivňujeme držení těla, napomáháme korekci a zlepšujeme stabilitu trupu. Cvičení je zábavné a odstraňuje psychickou únavu.

Používá se také při vadném držení těla, ale také jsou nápomocnou metodou při léčbě skolióz.
Klapovo lezení

Metoda, která v terapii využívá různé způsoby lezení po čtyřech. Metoda se primárně využívá při léčbě skolióz, nicméně je dobře využitelná i u celé řady dalších diagnóz a obtíží. Například u vadného držení těla.

Je to cvičení, které zpevňuje zádové svaly na tolik, že nedovolí dalšímu vychýlení páteře. Naopak udrží správný její vývoj při růstu dítěte.

Délka nácviků je u každého dítěte různá, záleží podle jeho schopností a nálad. Je nutná přítomnost rodiče, aby dohlédly a případně poopravili správnost provedení cvičení doma.

Pro dítě je náročné skoordinování pohybů při jednotlivých cvicích, a proto tyto cviky učím po etapách (1-2 za návštěvu) a ne najednou.
Metoda K.Schrothové

Použití technik z terapie skolióz dle Schrothové, jako je podkládání, dechová cvičení, aj.

Tato metoda je součástí léčby dětských skolióz.


Jana Štrochová | tel: +420 737 267 876 | e-mail: info@rehabilitacestrochova.cz | Provozní doba: dle telefonické domluvy, jinak (Po, St 13 - 17 Út, Čt 9 - 12)